Yükleniyor...

"Hep birlikte el ele verip Türkiye'ye ve Mardin'e dair hedeflerimizi, projelerimizi anlatacak, tüm hemşehrilerimizle hemhal olacağız"

 

Mardin'de Partimiz Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Işıkhan, Artuklu Spor Salonu'nda düzenlenen Partimi Aday Tanıtım Toplantısı'nda, memleketi Mardin'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yedi bin yıllık tarihi, kültürü, dili, inancı bünyesinde ahenkle barındıran Mardin'in sadece ülkenin değil tüm dünyanın gözbebeği olduğunu söyledi.

Tüm adayların Mardin ve ilçelere hayırlı olmasını dileyen Işıkhan, medeniyetler beşiği, kültür başkenti Mardin'i artık gerçek belediyeciliğin hizmetleriyle buluşturma vakti olduğunu belirtti.

Işıkhan, şöyle konuştu:

"Ak belediyecilikle yönetilen ilçelerimiz Artuklu, Dargeçit, Midyat, Ömerli, Yeşilli bizzat gidip hizmetleri yerinde gördüm, gerçek belediyecilikle en güzel hizmetleri sundular başkanlarımız. İnanıyorum ki bu halka hizmet bayrağını, millet sevdamızı devralacak, Mardin'in kıymetli başkan adayımız Abdullah Erin kardeşim, inşallah başkan olarak yoluna devam edecektir. Belediye başkanlarımız ve başkan adaylarımızla birlikte bu şehir, Türkiye Yüzyılı şehirlerimizin yüz akı olacaktır. Hemşehrilerim de Abdullah başkanımızı bağrına bastı, hamdolsun. Çünkü Mardinliler dürüstlüğün ve içtenliğin ne demek olduğunu çok iyi bilir. Türkiye'nin kalkınma ve gelişim yolculuğunu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 21 yılda zirveye ulaştıran, bugünlere getiren AK Parti'nin yönetim vizyonu ve belediyecilik anlayışıyla Mardin, bu coğrafyanın parlayan yıldızı olacaktır."

Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazır ve kararlı olduklarını anlatan Işıkhan, bu şehre ve topraklara vefa borçlarının olduğunu, bunu hiçbir zaman unutmadıklarını, unutmayacaklarını dile getirdi.

Bakanımız Işıkhan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu toprakların bağrında yetişmiş her bir hemşehrimin de bunu unutmamasını rica ediyorum. Bu vefa borcu nasıl ödenir, Mardinli kardeşlerim bunu çok iyi biliyor. Ata toprağına vefa; onun öz değerlerine, mevcut potansiyeline, taşına, toprağına sahip çıkarak ödenir. Yakarak, yıkarak değil, yaparak, iyileştirerek, çalışarak ödenir. Bu şehrin insanlarına en iyi hizmeti götürerek, yolunu, köprüsünü, bağını, bahçesini, havasını koruyarak ödenir.

İşte bu anlayışla 21 yıldır, 'kalkınma, yerelden başlar' diyerek şehirlerimize can suyu olan AK Parti, bu vefanın en doğru adresidir. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine Türkiye'yi ilmek ilmek işleyerek dokuyan, ülkemize çağ atlatan, gecesini gündüzüne katan, zalimlere meydan okuyan, mazlumlara sırdaş olan, gariplere yoldaş olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a vefa borcumuzu ödeme vaktidir. Mardin'in Cumhurbaşkanımıza olan sevdasını görüyorum ve inanıyorum. Mardin'in yıllardır büyük bir fedakarlıkla, samimiyetle çalışan ak teşkilata güveniyorum. Çalınmadık kapı, dokunulmadık gönül, ulaşılmadık tek bir insan dahi bırakmayacağınıza yürekten inanıyorum. Hep birlikte el ele verip Türkiye'ye ve Mardin'e dair hedeflerimizi, projelerimizi anlatacak, tüm hemşehrilerimizle hemhal olacağız."

Mardinlilerin azmi ve kararlılığının en az taşı toprağı kadar dayanıklı ve sağlam olduğunu aktaran Işıkhan, "Bizde bu bayrak sevgisi, bizde bu memleket, millet sevdası oldukça hiçbir mücadele sırtımızı yere getiremez inşallah. Şimdiden gazamız mübarek olsun. Abdullah başkanıma ve 10 ilçe başkan adayımıza tekrar başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.