Yükleniyor...

"Bu zamana kadar AK Parti'nin yaptığı ve yapmayı planladığı insan hakları açılımları nelerdir? Bunları teşkilatımıza anlatacağız. Neden insan hakları önemli? Bu konudaki bilinçliliği artırmaya çalışacağız"

 

"Raporların bir Türkiye'ye bakan, bir de uluslararası kısmı var"

İnsan Hakları Başkanımız Hasan Basri Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hazırlanan raporların içeriğine değindi.

Bu zamana kadar insan hakları alanında AK Parti'nin yaptığı adımların topluma daha iyi anlatılması gerektiği kanaatiyle yazılı metinler oluşturduklarını belirten Yalçın, "Bu raporlar, AK Parti iktidarları döneminde demokratikleşme, insan hakları için neler yapıldığını, mesela eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, eğitimin demokratikleşmesini sağlamak için neler yapıldığını genel itibariyle anlatıyor." dedi.

Raporların bir Türkiye'ye bakan kısmı, bir de uluslararası kısmı olduğunu aktaran Yalçın, Batı'daki göçmen ve İslamofobi gibi meselelerle AK Parti olarak ilgilendiklerini söyledi.

Raporların Merkez Yürütme Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduğunu belirten Yalçın, "Cumhurbaşkanı'mız bu tür raporlamalara devam edilmesi gerektiğini söyledi. Bunların eğitiminin teşkilata verilmesini istedi. Cumhurbaşkanı'mızın beklentisi teşkilatlarımız başta olmak üzere kamuoyuna anlatılması." ifadesini kullandı.

Yalçın, bu kapsamda teşkilata yönelik eğitim için çalışmalara başladıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Küresel düzende insan hakları meselesi nerede, nereye doğru gidiyor? Neden insan hakları ihlallerinde dünyada bir artış oluyor? Türkiye'de insan hakları meselesinin geldiği son durum ve yapılması gerekenler. Özellikle Filistin-İsrail ve İslamofobi gibi temel meseleler. Bu zamana kadar AK Parti'nin yaptığı ve yapmayı planladığı insan hakları açılımları nelerdir? Bunları teşkilatımıza anlatacağız. Onlara bakın bizim icraatlarımız bunlardır, sahada vatandaşımızla, seçmenimizle konuşurken bilgi sahibi olursunuz. Hem de bir insan hakları meselesini kavratalım. Neden insan hakları önemli? Bu konudaki bilinçliliği artırmaya çalışacağız."

Yalçın, kısa süre içerisinde raporların basılıp kamuoyuyla paylaşılacağını da bildirdi.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.