Yükleniyor...

Genel Başkan Yardımcımız Belgin Uygur, partililerimizle bayramlaşma programında bir araya geldi

 

Genel Başkan Yardımcımız Belgin Uygur, "Gazze'de bombaların altında 37 bin sivilin, çocuğun, bebeğin, kadının katledildiği bir dünyada bayramı idrak ediyoruz. İnşallah bu manada Kurban Bayramı, oradaki zulmün, vahşetin ve soykırımın son bulmasına vesile olsun." dedi.

AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından AK Parti Genel Merkezi'nde "Geleneksel Bayramlaşma Programı" düzenlendi.

Burada partililere hitap eden Uygur, Kurban Bayramı'nın, millet olarak, birlik ve beraberlik içerisinde idrak edildiğini belirterek, tüm İslam aleminin, mazlum coğrafyaların, vatandaşların ve teşkilat üyelerinin bayramını kutladı.

Uygur, bayramın, Gazze başta olmak üzere tüm mazlum coğrafyaların kurtuluşuna vesile olmasını dileyerek, kutsal topraklarda hac farizasını yerine getiren vatandaşların da ibadetlerinin kabul olması temennisinde bulundu.

Bu yıl bayramın buruk bir şekilde idrak edildiğine dikkati çeken Uygur, şunları kaydetti:

"Gazze'de bombaların altında 37 bin sivilin, çocuğun, bebeğin, kadının katledildiği bir dünyada bayramı idrak ediyoruz. İnşallah bu manada Kurban Bayramı, oradaki zulmün, vahşetin ve soykırımın son bulmasına vesile olsun. Biz Türkiye olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde ilk andan itibaren oradaki soykırımın ve vahşetin durması noktasında bütün gücümüzle, uluslararası platformlar başta olmak üzere hukuki bütün mecralarda elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. İnşallah önümüzdeki süreçte de Türkiye olarak, bütün coğrafyalarda zulme uğrayan kardeşlerimizin yanında olduğumuz gibi yine Cumhurbaşkanımız liderliğinde, güçlü bir şekilde zulme 'dur' demeye devam edeceğiz."

"Türkiye, mazlumların sesi, umudu olmaya devam edecek"

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu hitabındaki "Dünya beşten büyüktür" sözlerini anımsatan Uygur, "Bundan sonra Türkiye, yine güçlü bir şekilde mazlumun sesi olmaya, mazlumların umudu olmaya devam edecek. Bütün Türkiye'nin, 85 milyonun her bir ferdinin duası, tüm mazlum coğrafyalardaki, mazlum kardeşlerimizin duası, bütün ümmetin duası, hem Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la hem de Türkiye ve Türk milleti ile olmaya devam edecek." şeklinde konuştu.

Belgin Uygur, geçen yıl yapılan genel seçimi anımsatarak, "Milletimizin güçlü desteğiyle, Cumhur İttifakı olarak, odak noktası vatan olan, odak noktası istikbal olan, odak noktası istiklal olan Cumhur İttifakı olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye Yüzyılı'nın kapılarını milletimizin desteğiyle ardına kadar açtık." dedi.

Yerel seçimlerde de demokrasinin galip çıktığına dikkati çeken Uygur, yerel yönetimlerde yeni bir hizmet ve vizyon çığırı açmak için yollarına devam edeceklerini söyledi. Uygur, bu süreçte teşkilatın önemli bir konumda olduğuna vurgu yaparak, milletin derdiyle hemhal olmaya ve yanlarında olmaya devam edeceklerini aktardı.

 

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.