Yükleniyor...

Genel Başkan Yardımcımız Zafer Sırakaya “Yerel yönetimleri “koltuk” olarak değil necip milletimize dokunan “ilk el” olarak görüyor ve bu nedenle çok önemsiyoruz”

 

AK Parti'nin, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Tokat merkez ve ilçelerindeki belediye başkan aday tanıtımı toplantısı Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nda yapıldı.

Toplantıya AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, AK Parti Tokat milletvekilleri Mustafa Arslan, Yusuf Beyazıt, Cüneyit Aldemir, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat İl Başkanı Ali Özer ve partililer katıldı. 
Aday tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya AK Parti`nin milletin dilini konuşan, onu temsil eden bir parti olduğunun altını çizerek, “Devlet yönetiyoruz doğru. Ancak gönül dili ile milletin dili ile konuşup, devleti devlet ciddiyeti ile yöneten siyasi bir hareketiz.  AK Parti milletin ta kendisidir.
Bugün dünyada bir medeniyet kavgası yaşanıyor. Bir tarafta kendi çıkarları için, petrol için, enerji yolları için milyonların kanına girmekten, bombalamaktan kaçınmayan gözü dönmüşler ve onların taşeronları var.
Diğer tarafta ise Cumhurbaşkanımız liderliğinde dini, dili, ırkı, mezhebi ne olursa olsun Hak`tan mazlumdan yana taraf olan Türkiye var” dedi. 
AK Parti`nin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde laf üzerine laf koyan bir parti değil hizmet üretmenin eser bırakmanın derdinde olan bir parti olduğunu kaydeden Sırakaya sözlerine şöyle devam etti; “İşte bu yükselişten rahatsız olanlar, tam bağımsız Türkiye`yi istemeyenler Türkiye Yüzyılı vizyonumuza takoz koymak isteyenler bizleri şikayet etmeye devam ededursun biz medeniyet yürüyüşümüze devam edeceğiz” 
Siyaset sahnesine millete efendi olmak için değil hizmetkâr olmak için girdiklerinin altına çizen Zafer Sırakaya, devlet aklını devleti için var olan millet anlayışından, milleti için var olan devlet anlayışına çevirdiklerini kaydederek “AK parti siyaseti Türkiye’yi kadim medeniyet şuuruyla taşıyan, dönüştüren, zenginleştiren bir davanın adıdır. Bu dava, “ben yoksam dava yok” diyenlerin, bencilliğin, kibrin, enaniyetin davası değildir” dedi.

“Yerel yönetimleri “koltuk” olarak değil necip milletimize dokunan “ilk el” olarak görüyor ve bu nedenle çok önemsiyoruz” tespitinde bulunan Zafer Sırakaya sözlerine şöyle devam etti: “Vatandaşlarıma soruyorum. Kendisine verilmiş 5 yıllık görev süresince şehrinin derdi ile dertlenmeyip, kendisine siyasi kariyer planlaması yapan belediye başkanlarına bu millet oy verir mi? Hiçbir şekilde derdiyle dertlenmeyip, şehrine su baskınları olduğu süreç içerisinde büyükelçilerle balık yiyenler, hiçbir şekilde şehrinin sorunlarıyla ilgilenmeyenlerle bu milletin yol yürümesi asla mümkün olmayacaktır.” 

Toplantıda, konuşmaların ardından il merkezi ile ilçe ve beldelerdeki belediye başkan adayları tanıtıldı.

AK Parti, Tokat merkez ilçede Eyüp Eroğlu, ilçelerden Almus'ta Yüksel Mirzaoğlu, Artova'da Ali Güner, Başçiftlik'te Şaban Bolat, Erbaa'da Ömer Çetin, Niksar'da Semih Tepebaşı, Pazar'da Erdoğan Yılmaz, Reşadiye'de Kazım Elmas, Sulusaray'da Halil Demirkol, Turhal'da Ümit Soylu, Yeşilyurt'ta Kübra Sever Taşkıran, Zile'de ise Mustafa Taştan’ı aday gösterildi.
 

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.