Yükleniyor...

Mestan ÖZCAN

İl Başkanı

1972 Tekirdağ doğumlu olan Mestan Özcan, Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Mardin – Savur Jandarma Komando Bölük Komutanlığı 3. Tim Komutanı olarak askerlik görevini ifa eden Özcan, iş hayatına 2000 yılında adım attı. 2000 yılından bu yana, 65 yıllık geçmişi ile tanınan tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketinin 2. kuşak yöneticisi olarak ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

Maddi ve manevi birikimini paylaşmanın en büyük zenginlik olduğu düşüncesi ile kendisini bir Âhi olarak nitelendiren Özcan, dürüstlük, güvenilirlik, çalışkanlık, fedakarlık gibi ahlâki erdemler ile iş yaşamını sürdürmenin ve bu düşünceleri daha fazla kişiye ve en önemlisi genç nesle aktarmanın önemine binaen 2004 yılında TOBB Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’na seçildi ve 2011 yılına kadar da Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2004-2011 tarihleri arasında TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Üyesi olarak faaliyetlerde bulundu.

Siyasete 2009 yılında AK Parti’ye üye olarak adım attı. 2011 yılında Tekirdağ AK Parti 4. sıra Milletvekili Adayı, 2014 Yerel Seçimlerinde Malkara İlçe Seçim Koordinatörü, 2014-2018 yılları arasında sırasıyla AK Parti Tekirdağ Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve Teşkilat Başkanı ve 2018 yılında ise Tekirdağ AK Parti 4. sıra Milletvekili Adayı olarak siyasi faaliyetlerine 9 yıl boyunca devam etti.

2017 Referandumu Sürecine Tekirdağ AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak giren Özcan, Tekirdağ’ı 12 ili kapsayan 1. Bölge’de oy oranını artıran tek il yapan ekibe liderlik etti.

Ayrıca AK Parti ile siyasete devam ederken, 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sürecinde Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a destek olabilmek için, parti dışından 60 iş adamı ile Recep Tayyip Erdoğan’ı Destekleme Platformu’nu kurdu ve sosyal medyada ve ulusal / yerel basında bir siyasi kampanya yürüttü.

Tekirdağ’da başlayan ve devam eden 47 yıllık yaşamının, aileden aldığı terbiyenin, eğitim hayatının, ticari hayatının ve siyasi hayatının nihayetinde 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilen Mestan Özcan, 2000 yılından bu yana Güniz Özcan Hanım ile evli ve 2 kız evlat babasıdır.

Sosyal Medya Hesapları
facebook.com/mestanozcan
twitter.com/mestanozcan
instagram.com/mestanozcan
linkedin.com/in/mestanozcan

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.